تبلیغات
معاونت فرهنگی دانشگاه آزاد اسلامی واحد یادگار امام خمینی (ره) - مراسم بزرگداشت مقام معلم و تجلیل از استادان دانشگاه در واحد یادگار امام(ره) شهرری برگزار گردید

منوی اصلی

مراسم بزرگداشت مقام معلم و تجلیل از استادان دانشگاه در واحد یادگار امام(ره) شهرری برگزار گردید

به مناسبت سالگرد شهادت استاد مرتضی مطهری و گرامیداشت روز معلم مراسمی با حضور دکتر محمد سالار کسرایی رئیس واحد، اعضای هیأت رئیسه و جمع کثیری از استادان و اعضای هیأت علمی در سالن خوارزمی دانشگاه آزاد اسلامی واحد یادگار امام خمینی(ره) شهرری برگزار گردید.

دکتر محمد سالار کسرایی رئیس واحد یادگار امام(ره) شهرری در ابتدای سخنان خود ضمن تبریک اعیاد خجسته شعبانیه و تبریک روز معلم و گرامیداشت یاد و خاطره استاد شهید مرتضی مطهری افزود: معلم اصلی ترین عنصر در نظام تعلیم و تربیت محسوب می شود و هیچ چیزی جایگزین آن نمی شود، بنابراین تجلیل از استادان یک امر ضروری است.

رئیس واحد یادگار امام خمینی (ره) شهرری بیان داشت: از سال 1363 که وارد دانشکده حقوق و علوم سیاسی دانشکده تهران شدم تا قبل از سال 1393 همواره در فضای دانشگاه های دولتی به فعالیت های علمی، فرهنگی و پژوهشی پرداختم و به واحدهای دانشگاهی دانشگاه آزاد ورود نداشته ام ولی پس از 3 سال همکاری با خانواده بزرگ دانشگاه آزاد اسلامی دریافتم که ساختار بخش دولتی و آزاد با یکدیگر کاملاً متفاوت است و هرکدام از این نهادها دارای حسن ها و عیب های مرتبط با خود هستند.

دکتر محمد سالار کسرایی در سخنان خود با اشاره به پتانسیل های موجود در دانشگاه آزاد اسلامی واحد یادگار امام خمینی (ره) شهرری، وجود دانشکده های متعدد، آزمایشگاه های با تجهیزات بسیار عالی و همچنین افتخار همکاری با بیش از 400 استاد عضو هیات علمی با مرتبه های علمی استاد تمام،دانشیار، استادیار و مربی گفت: امیدوارم با حداقل تلاش های ممکن و با وجود نیروهای انسانی و مادی توانمند بتوانیم این واحد دانشگاهی را در بین سایر واحدهای دانشگاهی سرآمد کنیم.

این مقام دانشگاهی با بیان این مطلب که اعتماد و پایبندی به اخلاق و وجود وحدت و همبستگی یکی از رکن های سرمایه های اجتماعی در جامعه خصوصاً در جامعه دانشگاهی است افزود: اگر سرمایه اجتماعی دچار تنزل شود آن جامعه رشد و پیشرفتی ندارد. بنابراین ما بایستی با کمک و همدلی با یکدیگر برنامه ای را مدون کنیم برای بهبود اوضاع واحد دانشگاهی خود چرا که ما در مسیر رقابتی هستم و با افت دانشجو مواجه ایم.

رئیس واحد یادگار امام خمینی (ره) شهرری در خصوص فضای آموزشی و جو حاکم بر دانشکده ها گفت: دانشکده باید دانشکده باشد یعنی استاد و دانشجو تمام فعالیت های علمی، آموزشی و پژوهشی خود را در آن دانشکده حل و فصل نمایند. انتخاب روسای دانشکده باید همانند انتخاب اعضای گروه  های علمی باشد و روسای هر دانشکده باید رشته تحصیلی آن ها مرتبط و با انتخاب شورای علمی آن دانشکده باشد و در نهایت 2 نفر اصلح به معاون آموزشی و رئیس واحد معرفی تا انتخاب نهایی انجام شود.

دکتر محمد سالار کسرایی در پایان سخنان خود گفت: مجله های علمی و تعداد اختراعات علمی است که دانشگاه را به یک محیط علمی و آموزشی تبدیل می کند و ما امیدواریم که هر روز بیشتر از روز قبل شاهد افزایش مجلات و اختراعات باشیم.

کسرایی درادامه با تقدیر و تجلیل از زحمات و تلاش های اعضای هیأت علمی واحد، اظهار امیدواری کرد: با تلاش و همت همه معلمان صبور این سرزمین شاهد شکوفایی هرچه بیشتر نوجوانان و جوانان عزیز این خطه از میهن اسلامی باشیم.

گفتنی است در پایان این آئین به رسم یادبود با اهداء لوح تقدیر و هدایائی از اعضای هیأت علمی  پیشکسوت و  ارتقاء یافته علمی در سال 95 تقدیر شد.

اجرای موسیقی سنتی  از دیگر برنامه های این مراسم بود.

این مراسم به همت معاونت فرهنگی دانشجوئی واحد یادگار امام(ره) شهرری برگزار گردید.

. . .

پیوندها

. . .

جستجو

آمار پایگاه

  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :

رصد شما

IP