تبلیغات
معاونت فرهنگی دانشگاه آزاد اسلامی واحد یادگار امام خمینی (ره) - دکتر عبد الرضا فرهادیان،معاون دانشجویی وفرهنگی واحد یادگار امام (ره) شهرری دردومین جشنواره کتاب سال به عنوان مولف نمونه انتخاب گردید.

منوی اصلی

دکتر عبد الرضا فرهادیان،معاون دانشجویی وفرهنگی واحد یادگار امام (ره) شهرری دردومین جشنواره کتاب سال به عنوان مولف نمونه انتخاب گردید.
دومین دوره جایگاه کتاب سال دانشگاه آزاد اسلامی (جایزه ابن‌سینا) با حضور دکتر حمید میرزاده، معاونان دانشگاه، دکتر بروجردی معاون رئیس‌جمهور و رئیس کتابخانه ملی، دکتر احمد احمدی رئیس سازمان سمت و سایر مسئولان و اعضای هیات علمی در واحد علوم‌ تحقیقات برگزار گردید.

به گزارش خبرنگار دانشگاه خبرگزاری آنا، دکتر دانش‌فرد، دبیر دومین جایزه ابن‌سینا در این جشنواره گزارشی از روند برگزاری آن ارائه کرد و گفت: اولین دوره این جشنواره از سال 94 و با ابتکار معاونت دانشجویی و فرهنگی دانشگاه آزاد اسلامی به سرانجام رسید. در دوره اول حدود 500 اثر به دبیرخانه ارسال شد که فقط به آثار علوم‌انسانی، اجتماعی و هنر اختصاص داشت و در نهایت 16 اثر برگزیده و 8 اثر شایسته تقدیر شناخته شدند.

او ادامه داد: اما در دوره دوم با تصویب هیات رئیسه دانشگاه 2 حوزه فنی- مهندسی و کشاورزی و پزشکی و پیراپزشکی به محورهای این جشنواره اضافه شد. بنابراین جشنواره ابن‌سینا در 3 محور عمومی علوم‌انسانی و اجتماعی، فنی – مهندسی و کشاورزی و پزشکی و پیراپزشکی برگزار شده است و همچنین بخش ویژه آن در دو محور آثار مربوط به شخصیت امام‌خمینی‌(ره) و آثار مربوط به زبان و ادبیات فارسی و نیز بخش جنبی به پایان‌نامه‌های دانشجویان کارشناسی ارشد و دکتری اختصاص داشت.

به گفته دانش‌فرد، در مجموع 1000 اثر به دبیرخانه دومین جایزه ابن‌سینا ارسال شده که در مقایسه با دوره اول از رشد صددرصدی برخوردار بوده است.

دبیر دومین جایزه ابن‌سینا ادامه داد: تقویت جریان نظریه‌پردازی، زمینه‌سازی و تسهیل مبادله فرهنگی و ایجاد شبکه بزرگ نویسندگان، توجه به فرهنگ کتاب در دانشگاه، تقویت نویسندگی، شناسایی آثار برتر در حوزه‌های علمی، توجه به زبان و ادبیات فارسی و توسعه توجه دانشگاهیان به ابعاد شخصیت حضرت امام(ره) و تبیین آن در سطح دانشگاه از اهداف برگزاری این جشنواره بوده است.

او در پایان گفت: بعد از تشکیل شورای سیاستگذاری و اطلاع‌رسانی گسترده در سطح واحدهای دانشگاه آزاد اسلامی و نیز سایر دانشگاه‌های کشور، آثار به دبیرخانه ارسال و وارد مرحله داوری شدند. بیش از 200 استاد در سه مرحله داوری آثار را انجام دادند و در نهایت 21 اثر انتخاب شد. که 15 اثر آنها به عنوان برگزیده و 7 اثر هم به عنوان شایسته تقدیر شناخته شدند.

به گزارش خبرنگار آنا، در گروه فنی- مهندسی 3 اثر برگزیده و 2 اثر شایسته تقدیر، در گروه علوم‌انسانی و اجتماعی 6 اثر برگزیده و 4 کتاب نیز شایسته تقدیر شناخته شده‌اند. در بخش ویژه آثار مربوط به امام‌خمینی‌(ره) تنها یک کتاب با عنوان کتابات قانونیه از منظر امام‌خمینی‌(ره) تالیف دکتر عبدالرضا فرهادیان از واحد میمه به عنوان برگزیده تقدیر شد.

در بخش علوم‌پزشکی یک کتاب با عنوان عفونت‌های پری‌ایمپلنت از واحد خراسان برگزیده شد. همچنین در بخش زبان و ادبیات فارسی و پایان‌نامه‌های دانشجویی نیز به ترتیب 2 کتاب تحلیل اشعار اسراسرالبلاغه تالیف دکتر جلیل تجلیل از واحد علوم‌تحقیقات و پایان‌نامه تصحیح انتقادی رساله عرفانی از شاه‌نعمت‌الله ولی از مسعود دهش، رساله دوره دکتری تخصصی واحد علوم و تحقیقات به عنوان برگزیده معرفی شد.

در بخش پایانی یعنی بخش ناشران نیز انتشارات دانشگاه آزاد اسلامی واحد خوراسگان به عنوان برگزیده و انتشارات واحد تهران- جنوب به عنوان شایسته تقدیر معرفی شدند

. . .

پیوندها

. . .

جستجو

آمار پایگاه

  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :

رصد شما

IP